Süryani Büyüsü

Süryani Büyüsü, ilk kez Doğu Anadolu’da, Mezopotamya’da yapılmaya başlanmış bir büyüdür. Birtakım kadim ritüeller gerektiren Süryani Büyüsü’nün yapılma nedenleri farklılık gösterebiliyor. Ancak en bilindiği şekilde yapılan işlemler bağlama büyüsü, geri döndürme büyüsü ve soğutma büyüsü olarak sıralanabilir. Anadolu’nun en eski milletlerinden Süryanilerin onları herkesten ayıran özellikleri ise günümüzde bile Hz. İsa ile aynı dili konuşuyor olmalarıdır. Üç bin yıldır bu coğrafyada büyü, tılsım ve sihirle uğraşan Süryaniler, uzun yüzyıllardır Suriye, Irak ve Türkiye’de yaşamaktadırlar. Bu saydığımız ülkelerde yaşayan en kabiliyetli medyumlar da Süryani İlmi‘nden yararlanırlar. Sözün özü pek maharetli bir millet olan Süryaniler’e büyü konusunda büyük hürmet göstermek gerekir.

Süryani Büyüsü

Süryani Büyüleri de öteki kadim işlemler gibi farklı niyetlerle yapılabiliyor. Örneğin, kara büyü sayılan Kispu ile bu tür kara büyülerin bozulmasında kullanılan Maklu büyüleri ateşle yapılıyorlar. Kispu ve Maklu büyüleri şeytani işlemler kabul ediliyor. Ancak bu işlemler pagan büyülerini kullanmaktan kaçınmayan birkaç meczup büyücü dışında yapılmıyor. Günümüzde tamamı Hristiyan Süryaniler ve onların ilmini kullanan medyum hocalar bu işlemleri kullanmıyorlar. Bu nedenle, bizler de yalnızca rahmani yöntemle yapılan Süryani Büyüsü’nü sizlere anlatmak istiyoruz. Süryani Büyüsü herkesin yapabileceği bir işlem değildir. Yalnızca kendisini ispatlamış, Süryani ilmini özümsemiş medyum hocalarla çalışmanız en doğru sonuçları verecektir. Medyumburada.com olarak sizleri gerek bu büyü hakkındaki görüşlerinizi paylaşmak, gerek en gerçek medyum yorumlarını okumak için anasayfamıza davet ediyoruz.

Süryani Büyüsü

Süryani Büyüsü Ne İçin Yapılır

Ülkemizin en renkli ve bir o kadar da gizemli milletlerinden olan Süryanilerin sihirdeki mahareti herkese malum olmuş bir bilgidir. Süryaniler tarafından yazılan büyü kitapları da ülkemiz medyumlarınca en sık başvurulan kaynaklardandır. Üç bin yıllık kil tabletlere kazınmış kadim bilgiler bugün halen Süryani manastırlarında modern dünyadan uzakta gizlenmektedir. Dünyanın işleyişini değiştirecek lanetler de, hayatınızdaki tüm kötülükleri silip atacak tılsımlar da bu kaynaklarda bulunur. Tam da bu nedenden ötürü bu kitaplar Süryani din alimleri tarafından sır gibi saklanıyor. Yazımızda daha önce de bahsettiğimiz gibi, Süryaniler Hristiyan olduktan sonra bu tür büyülerle uğraşmaya tövbe etmişlerdir. Bu nedenle Günümüzde halen Türkiye’de yaşayan az sayıdaki Süryaniyi büyücülükle suçlamak anlamsız olacaktır.

Ancak şu da bilinmelidir ki, Süryani kaynaklarından hareketle yazılan vefk ve muskalar bir kişinin yalnızca fani hayatını etkiliyor. Ahir zamanlara etki etmeyen bu işlem, tam da bu nedenle ün kazanmıştır. Süryani büyüleri ayırma büyüsü, geri döndürme büyüsü, soğutma büyüsü, bağlama büyüsü olarak yapılabilir. Benzer işlemler için Rahmani İşlemler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Süryani Büyüsü Nasıl Yapılır

Süryani Büyüsü’nü yapacak medyumun Hristiyan tedrisatından geçmiş, Eski ve Yeni Ahit’teki kutsal metinlere hakim bir medyum olması gerekiyor. Ancak Süryani elyazmalarında bulunan büyüler İslamiyet ortaya çıkmadan önce din alimlerince yasaklanmıştır. Şeytani büyülerle uğraşan kimseler ise cadılık suçlamalarıyla idam edilmişlerdir. Şeytani Süryani büyülerini içeren kitaplar yakılmış, kalan nadir kopyaları manastırlara saklanmıştır. Bizans zamanında bu kitaplardan birini kaçırmak isteyen bir kimsenin taşlanarak öldürüldüğü rivayet olunur. İşte bu nedenlerden ötürü elinde bu tür bir elyazması bulunan kimselere inanmamanız sizin iyiliğinize olacaktır. Rahmani olmayan büyüler kesinlikle yasaklanmıştır. Biz sizlerle Rahmani Süryani büyülerini anlatabilmek amacıyla dua kitaplarındaki yazmalardan yararlandık.

Büyülerin yapılışına göre bir haç çevresinde yedi adet çember çizilir. Çemberlerin etrafı Süryanice dualarla tılsımlanarak vefk mühürlenir. Daha sonrasında bu vefk bir muska olarak katlanıyor. Adaçayı, günlük buhuru ve pelin otu gibi bazı önemli malzemeler kullanılarak muska tütsüleniyor. Tütsüleme işleminde yukarıda saydıklarımızın yanısıra yaklaşık 10 adet okunmuş materyal kullanılır. Tütsülenen muska bir kumaş parçasının içine altın yaldızlı bir sicim (iplik) ile dikiliyor. İşlem tekrarlanması durumunda önceki muska Süryani büyü bozumu gereklerince yakılıyor, külleri savrulup yeni muska hazırlanıyor.

Süryani Büyüsü

Ne Zaman Sonuç Verir

Süryani Büyüleri konusunda gayrimüslim kızkardeşi sayesinde tecrübe kazanabilmiş Emrullah Abla‘mızın aktardıklarına göre:

“Bu büyünün sonuç vermesi genellikle 7 ve 7’nin katı vakitlerde oluyor; bu 7 gün bile olabiliyor. Ancak genel olarak 7 hafta ya da 7 ay gibi diyebiliyorum. Süryani Büyüsü yaparken yanında Papaz Büyüsü de yapılmışsa bu süre kısayabiliyor. Papaz Büyüsü’nü Batıdaki Katolikler yapar ama Maruni’ler sayesinde bu büyüyü Süryaniler de bilir. İkisi de İncil’i kullandığı için birbirini destekliyorlar olumsuz etkisi olmuyor. Tabii, öncesinde yıldıznamesine bakılması gerekiyor, daha önce yapacağım deyip tutmadığı adak var mı yok mu bu konular önemlidir. Gerekli bakımları yapılır, yıldız yükseltme yapılır, sonrasında işlem başlatılırsa o zaman tutmama ihtimali artık çok çok azalıyor. Ama ben hep diyorum Allah-ü Teala dışında kimse bunun tam garantisini veremez biz sadece aracılık ediyoruz.”

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör